Hakkımızda

SABRİ KAYA

 Dicle üniversitesi Fen fakültesinden KİMYAGER unvanı ile mezun oldum. Bir dönem serbest ticaret yaptım. Öğrencilik yıllarımdan itibaren doğal yaşam-Ekolojik çevre, Gıda ve ilaç alanlarına ilgi duydum. Bu alanlardaki sivil toplum kuruluşları ile çalışmalara katıldım.

Gıdalar, kimyasal ilaçlar, sanayileşme nin insan sağlığı üzerine olumsuz etkileri üzerine araştırmalarda bulundum. Bu konularda seminer ve konferanslara katıldım ve insanlara bu alanlarda bilinçlendirme ve yönlendirme çalışmalarında aktif görev aldım.

Fitoterapi eğitimi aldım. Tıbbi ve Aromatik bitkiler araştırmalarım devam etmektedir. Bu bitkiler den terkipler hazırlamaktayım.

Aromaterapi eğitimimi tamamladım. Aromatik bitkisel yağlar üzerine çalışmalarım devam etmektedir.

Kupa terapisi eğitimini ve bu alan ile ilgili çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Sülük ve uygulamaları hakkında çalışmalarım devam etmektedir.

Doğal sağlık ve doğal gıdalar danışmanlık hizmetlerinde bulunmaktayım.

Amacım Fıtrata uygun bir yaşam için doğal beslenme ve doğal sağlık yöntemleri üzerine çalışmaları sürdürme ekolojik çevre ye ve insan odaklı bir hayat için sürekli gayretler içerisinde bulunmaktır.

 Has hacamat olarak amacımız;

Ülkemizde Kupa terapisinin yaygınlaştırılması,avrupa ülkeleri başta olmak üzere amerika,asya ve ortadoğu ülkelerinde tamamlayıcı tıp olarak yaygın şekilde kullanılan bu 5000 yıllık uygulamayı yaygınlaştırmaktır.Temel amacımız kimyasal ilaçlara bağımlı olmadan koruyucu sağlık anlamında doğal yaşama katkı sağlıyarak İnsan odaklı ve doğal yaşama uyumlu bir toplum için katkı sağlamaktır.

En temel sloganımız hipokratın;<< Gıdalarınız ilaçlarınız olsun,İlaçlarınız gıdalarınız olsun >> prensibini uygulamaya çalıişmaktır.

Allah’ın Tüm insalığa rızık olarak verdiği<< helal ve temiz>> gıdaların yapısı ile oynanmaması,gıda katkılarının tümü ile yasaklanması,tüm kimyasal ürünlerden arındırılmış bir çevre ve dünya için katkı vermeye devam edeceğiz.

Kızılderililerin <biz bu dünyayı atalarımızdan miras almadık,torunlarımızdan ödünç aldık> sözü gibi her bireyin bu dünyayı temiz ve yaşanılır bir şekilde gelecek nesillerebırakmasıdır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Hakkımızda, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir